Terapia jąkania w Polsce
   Strona GłównaTerapia jąkania w LublinieKontaktStrony, które polecamTerapia jąkania w KielcachListopad 15 2018 19:59:39  
 Nawigacja
Strona Główna
Terapia jąkania w Lublinie
Kontakt
Szukaj
Strony, które polecam
Terapia jąkania w Kielcach
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 61
Najnowszy Użytkownik: Corpoe46
 Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

gregory
02/01/2015 22:57
Tak, zachęcam do dyskusji

Shrinker
18/10/2011 16:09
Witam! Czy strona jest wciąż aktywna?

gregory
21/01/2011 22:47
Witam na stroniesmiley

Waldi
21/01/2011 18:12
Witam

   Niepłynności w mowie u dzieci
Psychologopedica.pl Przyjmuje się, że nawet 5% dzieci przechodzi przez okres niepłynności w mowie. Charakterystycznymi objawami są powtórzenia sylab, przeciągnięcia głosek, oraz nie kontrolowane pauzy.

Niepłynność w mowie u dziecka to jeszcze nie jąkanie, pierwsze oznaki dotykają dzieci między 2 a 4 rokiem życia, czyli w okresie kształtowania się mowy.

Nie ma jednego czynnika odpowiedzialnego za wyzwolenie niepłynności w mowie. Przypadłość ta dotyka najczęściej osoby, które mają ku temu dyspozycje warunkowane biologiczne. Badania pokazują, że małe dzieci są świadome swoich trudności już ok 3 roku życia. Nie oznacza to jednak, że z tego powodu zaczną mniej mówić. Większość dzieci pierwszy etap niepłynności w mowie traktuje jako swój sposób mówienia, mimo okresowych trudności komunikują się z otoczeniem.
Artykuł ze strony www.psychologopedica.pl
  Ośrodek „Powiemy To”
Fundacja "Powiemy To"Fundacja "Powiemy To" podjęła starania aby w Lublinie utworzyć specjalistyczny ośrodek terapii dla osób z zaburzeniami mowy i komunikacji. Zapraszamy na stronę naszego projektu, na którym zamieszczamy informacje o planowanych działaniach, oraz apel o udzielenie wsparcia – www.osrodek.powiemyto.pl
  Lublin, Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie
Fundacja "Powiemy To"Zapraszamy na grupę wsparcia dla rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie. Spotkania będą w każdą pierwszą i ostatnią środę miesiąca o godzinie 17,30 w siedzibie Ośrodka Terapii Jąkania przy ul. Bursaki 15 w Lublinie. W ramach grupy każdy z uczestników może nieodpłatnie skorzystać z konsultacji z psychologiem i logopedą.

Zapraszamy na stronę Fundacji "Powiemy To" gdzie znajduje się więcej informacji o grupie –www.powiemyto.pl/jakanie

Kontakt, tel. 510 600 866. e-mail fundacja@powiemyto.pl
  Terapia jąkania w Kielcach
JąkanieOśrodek Terapii Jąkania zaprasza do skorzystania z konsultacji z psychologiem i logopedą w Kielcach.

Terminy konsultacji:
- 17.12.2016 (sobota)
- 07.01.2017 (sobota)
- 28.01.2017 (sobota)
- 04.02.2017 (sobota)
- 18.02.2017 (sobota)

Ze względów organizacyjnych prosimy o rezerwacje minimum z 2 dniowym wyprzedzeniem.
Rezerwacje, tel. 609 918 388, e-mail poczta@psychologopedica.pl

Zapraszamy na stronę www.jakaniekielce.pl
  Szkolenie z terapii jąkania w Lublinie
Psychologopedica.pl 21 stycznia 2017, zapraszamy na szkolenie z diagnozy i terapii jąkania. Koszt udziału to tylko 150 złotych za osobę. Grupa uczestników liczy maksymalnie 4 osoby, szkolenie będzie miało miejsce w naszym gabinecie przy ul. Bursaki 15. Poprowadzi je psychologa i logopeda Grzegorz Chmielewski. Więcej informacji znajduje się na stronie www.psychologopedica.pl'

Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsca jest ograniczona!
  Szkolenia z terapii jąkania w Lublinie
Psychologopedica.plOferta szkolenia skierowana jest do osób zainteresowanych nabyciem praktycznych umiejętności ze stawiania diagnozy oraz prowadzenia terapii z osobami z objawem jąkania. Do udziału w szczególności zachęcam: psychologów, logopedów, pedagogów i studentów.

Szkolenia, która organizuje w swoim gabinecie przy ul. Bursaki 15 wyróżniają się kameralną atmosferą. Organizuje je w grupach nie większych niż 4 osoby. Trwają zazwyczaj 6 godzin. Jeśli zgłasza się mniej osób, nie przekładam szkolenia, tylko realizuje je zgodnie z harmonogramem.

Więcej informacje znajduje się na stronie:

www.psychologopedica.pl.
  Grupa samopomocy dla rodziców dzieci z niepłynnością w mowie w Lublinie
Fundacja "Powiemy To"Wszystkich rodziców dzieci z niepłynnościami w mowie zapraszamy na spotkanie grupy samopomocowej (grupy wsparcia).

Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 28 kwietnia o 17,30 w Lublinie w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Leszczyńskiego 23 – informacja o sali będzie dostępna przy wejściu.

Grupa będzie prowadzona we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Jąkających się Ostoja w Lublinie.

Spotkania są otwarte i nieodpłatne.

Strona Fundacja "Powiemy To" www.powiemyto.pl

Osoby do kontaktu:

Grzegorz Chmielewski tel. 609 918 388, e-mail fundacja@powiemyto.pl
  Szkolenie z terapii jąkania w Lublinie –12.03.2016
Psychologopedica.pl Zapraszam do udziału w szkoleniu przygotowującego do pracy z osobami z objawem jąkania. Uczestnicy szkolenia nabędą praktyczne umiejętności ze stawiania diagnozy i prowadzenia terapii. Najbliższy termin szkolenia to 12 marzec 2016.
  22 października - Światowy Dzień Osób Jąkających sie
Psychologopedica.pl22 października przypada Światowy Dzień Osób Jąkających się, określany również Światowych Dniem Świadomości Jąkania. Ustanowiony został aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem jąkania. Dotyka on ok 5% dzieci, i 1% osób dorosłych na całym świecie. Jąkanie częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Jąkanie najczęściej pojawia się w okresie dzieciństwa, pomiędzy 3 a 6 rokiem życiem. Określane jest jako jąkanie rozwojowe. Ta nazywa bywa myląca, ponieważ sugeruje, że dziecko samo z niego wyrośnie. Jest to pogląd, które wiele lat funkcjonował w Polsce. Skutkował tym, że dzieci, które trafiały do logopedów nie podejmowały terapii. Statystyki pokazują, że ok 75% dzieci przestaje się jąkać, 15 % z nich jąka się dalej.

Podjęcie terapii na samym początku, pozwala zwiększyć szanse na ustąpienie tej przypadłości w okresie dzieciństwa. Jąkanie nieleczone i utrwalone to ciężki bagaż na całe życie. Na podbudowie niepłynności mówienia, powstają objawy wtórne takie jak np. lęk przed mówieniem.

Jąkanie się znam od kuchni. Poznałem najpopularniejsze w Polsce metody terapii wywodzące się z podejścia L. Aurtyunian.Przeszedłem swoją terapię najpierw w Ośrodku w Mikołowie, a później u wieloletniej asystentki L. Aurtyunian Beaty Trojanowskiej-Legun. Osiągnąłem zadowalającą mnie płynność w mowie, ukończyłem kilka fakultetów studiów, dających mi podstawy do wykonywania zawodu terapeuty mowy. Pracuje na codzień jako psycholog, w zawodzie, który wymaga ode mnie budowania kontaktu z pacjentem, poprzez mówienie. Jąkanie dalej jest obecne w moim życiu. Napiszę to z pełną świadomością, jąkanie nie jest w pełni wyleczalne. Tak samo nie możliwe jest wypracowanie 100% płynności w mowie. To co można zrobić, to opanować strategie radzenia sobie z niepłynnościami w mowie, oraz przejście własnej desyntyzacji na jąkanie.

Jeśli terapia jąkania zostanie podjęta odpowiednio wcześniej, tuż po wystąpieniu pierwszych objawów, szansa na wyleczenie rośnie. Praktyka terapeutyczna pokazuje, że największą efektywność ma terapia jąkania podejmowana u dzieci. Korzystając z okazji, jaką jest Światowy Dzień Osób Jąkających się apeluje do rodziców, aby nie czekali. Jeśli widzicie, że u waszego dziecka występują pierwsze objawy niepłynności w mowie, zgłoście się do specjalisty.

Do siebie zapraszam w Lubinie i w Warszawie. Pracuje z dziećmi od 2 roku życia. Od października tego roku wprowadzam program Mini – Kids skierowany do dzieci między 2 a 6 rokiem. Łącze go z metodami z podejścia kształtowania płynności mówienia. Podpieram to wiedzą psychologiczną, poszerzaną obecnie o wiedzę z systemowej terapii rodzin.
  Studio Terapii Jąkania w Lublinie – Psychologopedica.pl – ruszamy 15 czerwca!
Psychologopedica.pl15 czerwca 2015 rozpocznie działalność Studio Terapii Jąkania w Lublinie – Psychologopedica.pl. Naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej pomocy psychologicznej i logopedycznej dla osób jąkających się oraz ich bliskich z obszaru województwa lubelskiego.

Zapraszam na stronę internetową www.psychologopedica.pl. Znajdziesz tam więcej interesujących informacji.
  Psychoprofilaktyka jąkania
Terapiajakania.euPsychoprofilaktyka to wspomaganie wychowania dziecka, aby poradziło sobie z trudności, które mogą zahamować jego prawidłowy rozwój. Psychoprofilaktyka to z jednej strony ograniczenie działania czynników ryzyka a z drugiej strony wzmacnianie czynników chroniących (Gaś, 2006). Czynniki ryzyka i czynniki chroniące wiążą się z funkcjonowanie dziecka, kontaktami z otoczeniem, grupą rówieśnicza, rodziną, lokalną społecznością, szkołą.

Psychoprofilaktyka jąkania to działania wspierające dziecko w poradzeniu sobie z trudnościami, które mają odbicie najpierw na mowie i jakości funkcjonowania. W pracy z dzieckiem i z jego rodziną dąży się do wzmacniania działania czynników chroniących i minimalizowania wpływu czynników ryzyka. Celem psychoprofilaktyki jąkanie jest zapewnienie dziecke prawidłowego rozwoju.. U dziecka, które jąka się zostaje zaburzony naturalny bieg jego wypowiedzi. Dochodzi do zakłócenia synchronizacji na poziomie artykulacji, fonacji i oddychania. Mimo napotykanych ograniczeń dziecko jest w stanie się sprawnie komunikować. Jąka się ale mówi. Reakcje otoczenia, komunikaty zwrotne pociągają ze sobą świadomość swojego jąkania. Uczucie lęku jakie się kształtuje w kontekście sytuacji mówienia ma destrukcyjny wpływ i przyczynia się do utrwalania jąkania. Dziecko nie tylko jąka się, ale również myśli o tym jak mówi i wreszcie jak zostanie odebrane przez otoczenie.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
 Współpraca

Jąkanie - strona i forum


Jąkanie - strona i forum

 Terapia jąkania w Lublinie
od poniedziałku do piątku

w godzinach od 15,30 do 20,00

Lublin, Bursaki 15


Umów się na wizytę
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 429117 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie